Kohtueelse uurimise labor + ballistika

Kohtueelse uurimise labori analüüsid ja lisaks põnev trassoloogia-ballistika maailm.

Sihtrühm: alates 12. eluaastast.


Kirjeldus:
CSI (Crime Scene Investigation) tüüpi uurimine, kus tegevuspaigaks on kohtueelse uurimise labor ning osalejad kehastuvad ekspertideks, kelle ülesanneteks on läbi viia: lahkamine, biomeetrilised katsed ja uurida erinevaid kehavedelikke. 

Lahkamises tehakse selgeks kehaosade paiknemine ja inimese anatoomia erisused ning reaalse lahkamise tulemusena selgitatakse ühiselt välja, millise vahendiga on surmav vigastus tekitatud.

Biomeetrias (kompleks matemaatilisi meetodeid organismide ja nendega seotud protsesside kirjeldamiseks ja uurimiseks) uuritakse, milliseid jälgi jätab inimene. Võetakse sõrmejälgi ning tuvastatakse end silmaiirise ja näotuvastuse kaudu. 

Kehavedelike uurimisel tutvutakse, millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained. Selgitatakse välja verejäljed. DNA eraldamine.

Teises osas ülevaade relvade ajaloost. Milliseid jälgi võib jätta tulistamine ja mida uurib trassoloogia-ballistika. Vaatame lähemalt padruneid, padrunikesti, lasujälgi erinevatel esemetel (nt kuulijäljed kuulivestil, auto uksel). Kuidas neid jälgi fikseeritakse ja määratakse (lasu trajektoori määramine).

Labori VIDEO leiad SIIT

  • Sihtrühm: alates 12. eluaastast
  • Aeg: aastaringselt
  • Keel: eesti või vene keeles
  • Kestvus: kuni 2 tundi
  • Hind: 9.- €

Registreerimine ja info – Kätri Kaik, 52 29397, katri@svm.ee

Asitõendid