EESTI VABARIIGI 101. AASTAPÄEVALE PÜHENDATUD MÄLUMÄNG

SA Virumaa Muuseumid
22. veebruar 2019

PRESSITEADE


EESTI VABARIIGI 101. AASTAPÄEVALE PÜHENDATUD MÄLUMÄNG

20. ja 21. veebruaril toimus SA Virumaa Muuseumid eestvedamisel 16. korda traditsiooniline Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud mälumäng koolinoortele, kus osales kokku 20 võistkonda ehk 60 noort mälumänguhuvilist gümnaasiumi- ja põhikoolinoort.


20. veebruaril toimunud gümnasistide mälumängul oli maakonna erinevatest koolidest oma esindusega väljas kokku kuus gümnaasiumi (Kadrina Keskkool, Rakvere Gümnaasium ja Reaalgümnaasium, Tamsalu Gümnaasium, Vinni-Pajusti Gümnaasium, Väike-Maarja Gümnaasium).

Rakvere Gümnaasium oli väljas nelja, Kadrina keskkool kolme, Tamsalu ja Vinni-Pajusti Gümnaasium kahe ja Rakvere Reaalgümnaasium ühe võistkonnaga.

Auhinnareisile Varssavisse sõidab Vinni-Pajusti Gümnaasiumi võistkond VPG Uueni koosseisus Eliise Uueni, Sandra Morozov ja Mati Kesma koos ajalooõpetaja Jaan Nõmmikuga. Teise koha sai Kadrina Keskkooli võistkond Kikilips 2.0 (Reio Opromei, Kristjan Pärnamäe, Mirko Raik) ja

kolmanda koha Väike-Maarja Gümnaasiumi võistkond Tarapita (Kirke Tobreluts, Victoria Mitt, Richard Veelaid).

Varasematel aastatel on mälumängu võitjad saanud külastada muuseume Viinis, Londonis, Berliinis, Peterburis, Stockholmis, Riias, Pariisis jm. 

SA Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemetsa sõnul valiti käesoleval aastal Varssavi külastus auhinnaks seetõttu, et Vabadussõja ajal tegid Eesti Kaitsejõud ja Poola armee tihedat koostööd võitluses ühise vaenlase – Nõukogude Venemaa – vastu ning ka hiljem olid mõlema riigi vahel soojad suhted.


21. veebruaril toimus Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva puhul teist korda mälumäng põhikooliõpilastele, kus oma esindustega olid väljas Kadrina Keskkool, Rakvere Gümnaasium ja Vinni-Pajusti Gümnaasium. Rakvere Gümnaasiumist osales mängus neli võistkonda, Kadrina Keskoolist kaks ning Vinni-Pajusti Gümnaasiumist üks võistkond. Võistlus oli tasavägine ning viimase vooru lõppedes oli ühesuurune punktiarve kolmel võistkonnal, kelle vahel otsustas võitja lisaküsimus. Auhinnareisile Vabaõhumuuseumisse ja Eesti Ajaloomuuseumi sõidab Rakvere Gümnaasiumi võistkond Kandiku Taadid koosseisus Kristjan Tropp, Robin Kütt ja Kaarel Parve koos oma ajalooõpetaja Silva Taremaaga.

Teise koha sai Kadrina Keskkooli võistkond Kadrina Karud (Heinrich Axel Annula, Siim Arak, Marko Rauman) ja kolmanda koha Rakvere Gümnaasiumi võistkond RG (Markus Jõgi, Timo Tiimus, Kris Sipolainen).

 

Lisainfo:

Uno Trumm +3725341 4433

101 aastapäevale pühendatud mälumäng