Etendus Politseimuuseumis "Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" 30.11.19 kell 13.00

Toimumisaeg
Etendus Politseimuuseumis


Mis juhtus Õllepruuli tänaval?
On toime pandud ränk kuritegu. Toimub tunnistajate ülekuulamine. Sellest toimingust tulevad esile ülekuulatavate totaalselt erinevad suhtumised, arusaamad ja nende maailmavaade.Tekib olukord, kus seadus jääb nende suhtes võimetuks. Ülekuulamisel hakkab domineerima „seadus,” mis on peidus inimeses endas ja see on veenev.


Natuke ka Taritu näitemängu ajaloost:

Ajaloo järjehoidjad on kirjutanud, et 1912. aasta teisel kevadpühal korraldasid kohalikud koolmeistrid Riksu küla Aadu talu rehalas Taritu kandi esimese ilmaliku peoõhtu. Laulis segakoor ja kanti ette näitemäng „Vagaduse katte all ehk kihlused metsas”.  Sama aja keeru sees organiseeris Gotlandi õigeusu abikooli õpetaja Jupaševski ka Gotlandi mõisas peoõhtu, kus mängiti August Kitzbergi näidendit „Pila-Peetri testament”.
Sellest ajast alates tegeletakse Taritu kandis näitemänguga. Juhendajaid on olnud mitmeid ja tänu neile on meil pikad traditsioonid ja järjepidevus. Jagub ka tublisid harrastusnäitlejaid, kes enese ja publiku rõõmuks leiavad aega ja tahtmist näitlemisega tegeleda.
Praegu, meie 107. tegutsemisaastal, on meie lavastaja  Väino Uibo, kelle professionaalsel juhendamisel püüame aina paremaks saada. Selle kinnituseks on mitmed laureaaditiitlid ja näitlejapreemiad harrastusteatrite festivalidelt. Aga loomulikult on pehmeim pai siiski publiku aplus ja kiidusõnad.