Ukrainlased võtavad Eesti Politseimuuseumist eeskuju

SA Virumaa Muuseumid
12.04.2020
PRESSITEADE

Ukrainlased võtavad Eesti Politseimuuseumist eeskuju

Politseimuuseumis käisid külas Ukraina siseministeeriumi esindajad ning avaldasid suurt soovi näha, kuidas muuseum töötab.

Huvi pakkusid ehitusplaanid, juhtimismudel ja kõik kuni töötajate arvudeni välja, sest Ukrainas asuv olemasolev muuseum on juba iganenud ning vajab uuendamist. Ukraina siseministeeriumi poolt antud lähteülesanne on luua riiki kaasaegne Politseimuuseum.

Tarmo Kohv, Eesti siseministeeriumi esindaja Ukrainas piiri turvalisuse ja sisejulgeoleku alal: “ukrainlased otsisid üle Euroopa erinevaid muuseume, mida eeskujuks võtta ning avastasid Eesti Politseimuuseumi kodulehe, mille järel võtsid minuga ühendust. Rakverest Tallinnasse tagasi sõites oli ukrainlaste tagasiside, et lihtsuses peitub võlu, et lihtsate vahenditega on võimalik teha üks korralik muuseum“.

Ukrainlased olid Politseimuuseumist vaimustuses ja kutsusid Eesti poolt külla, et saada kohapeal nõustamist muuseumi ehitamisel ja juhtimisel.

“See, et nad meid leidsid ja siia jõudsid , on meile juba väga suur tunnustus ning me oleme neid valmis nõustama igast küljest“ lisas Politseimuuseumi juht Andrus Eesmaa.

Eesti Politseimuuseum asub Rakveres, Tallinna tn 3. Muuseum asutati aastal 2013 ja on üks kaheksast SA Virumaa Muuseumi objektist.

Politseimuuseum