Virumaa Muuseumide ajalootunni otseülekanne!

SA Virumaa Muuseumid
24.03.2020
PRESSITEADE

Virumaa Muuseumide ajalootunni otseülekanne!

SA Virumaa Muuseumid kannab kolmapäeval 25. märtsil kell 17.30 otseülekandes üle loengut teemal Rakvere linnus ja Virumaa Liivi sõja algusaastail. 

Kuna Eestit tabanud eriolukord ei võimalda pidada Virumaa Muuseumide kavas olnud loengut tavalisel moel, toimub loeng veebis otseülekande kaudu, mida igaüks saab oma kodusest arvutist, nutitelefonist või -televiisorist reaalajas jälgida.


Varasemalt ei ole Virumaa Muuseumid ühtegi loengut otseülekandes esitanud. “Kaks esimest loengut, mis said ettekantud Rakveres Rehbinderi majas, olid väga populaarsed ja seega ei olnud hetkekski mõtet, et järgnevat loengut tühistada tuleks” sõnas Rehbinderi maja direktor Andrus Eesmaa.

“Otseülekandele saab ligi meie kodulehe esilehelt või Youtube'st. Tuleb vajutada videole  ning ennast mugavalt diivanile sättida. Kohtade arv ei ole seekord piiratud!” lisas Andrus Eesmaa.

Loengu teemaks on Rakvere linnus ja Virumaa Liivi sõja algusaastail (1558-1570). Sihtasutuse vanemteadur Uno Trummi sõnul on see talle esimene kord pidada loengut ilma elava kuulajaskonnata, mis teeb selle kindlasti raskemaks, kuna puudu jääb vahetust kontaktist.

Loengut saab otseülekandes  vaadata kolmapäeval 25. märtsil  kell 17.30 kas otse kodulehelthttp://www.svm.ee või Youtube keskkonnast lingil https://youtu.be/n6kRo0JrKUA. . Loeng kestab umbes 1,5 tundi.

Kaks esimest loengut Dietrich von Kyveli ja Rakvere linnuse tõusu ja languse teemadel on järelvaadatavavad samuti Virumaa Muuseumide kodulehelt http://www.svm.ee.

Tehnilise poole eest hoolitseb koostööpartner Saundland OÜ.

 

Rohkem infot: Uno Trumm, +372 5341 4433, uno@svm.ee

Andrus Eesmaa, +372 5886 7057, andrus@svm.ee

Uno Trumm