Politseiteemaliste fotode kogumine

SA Virumaa Muuseumid
27. aprill 2020
PRESSITEADE

Eesti Politseimuuseum algatab politseiteemaliste fotode kogumise

Eesti Politseimuuseum peab oluliseks aktiivsete tegutsemisvõimaluste kõrvalt ka politsei ajaloo jäädvustamist. Selleks, et tulevikus oleks võimalik politsei tegevust huvitavalt ja sisukalt kajastada, oleme algatanud üleskutse täiendada muuseumi fotokogu politseiteemalise fotomaterjaliga. 

Muuseumi peavarahoidja Pilvi Põldma : “loodame näha saadetud fotodel erinevaid politseitöö tahke nii politsei argipäevadest kui ka pidulikelt sündmustelt. Samuti on väga oodatud fotod politsei tegevusest enne 1940. aastat.”

Et fotomaterjal jõuaks Virumaa Muuseumideni, siis palume need saata digifotodena (foto lühema külje suurus vähemalt 2000px) emailile kogud@svm.ee või postiaadressil Tallinna t 3a, Rakvere 44306. Fotodele palume lisada kindlasti saatja nime ja kontaktandmed, andmed fotograafi kohta ning võimalikult täpse info fotol kujutatu kohta.

Politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa : “oleme tänulikud kõikidele, kes on vastanud meie varasematele kogumisüleskutsele ning annetanud muuseumisse oma politseigatööga seotud esemeid ja vormiriided. Meil oli kavas avada vormiriiete ekspositsioon juba käesoleval aastal, kuid keerulise olukorra tõttu on praegu näituse ettevalmistavad tööd peatunud.” Andrus Eesmaa lisas, et muuseumile võib jätkuvalt pakkuda ka muid politseitöö ja tegevusega seotud esemeid, kuid enne oleks hea muuseumiga konsulteerida.

Eesti Politseimuuseum tegutseb Rakveres aastast 2013. Muuseum annab ülevaate politseinike igapäevatööst ja tähtsamatest tegevusvaldkondadest. Külastajatega mängitakse läbi erinevaid huvitavaid situatsioone, mis aitavad tutvustada politseitööd.

Foto: Politseinikud reidil (RM F 1751:5); Virumaa Muuseumid SA. Tallinn - Luhamaa maantee 238. kilomeetril. Paremal praegune Võru politsei välijuht Lembit Kivi ja vasakul endine liikluspolitseinik, nüüdne abipolitseinik Leo Rätte. Aasta ca 1999 - 2000.

 

 

Rohkem infot:
Andrus Eesmaa       
andrus@svm.ee, tel. 588 67057    

Pilvi Põldma
pilvi@svm.ee; 32 25501, 55 66 7355

 

Virumaa Muuseumid SA. Tallinn - Luhamaa maantee 238. kilomeetril. Paremal praegune Võru politsei välijuht Lembit Kivi ja vasakul endine liikluspolitseinik, nüüdne abipolitseinik Leo Rätte. Aasta ca 1999 - 2000.