Politseiveteran läheb paraadiga pensionile

See nädal teeb politseiametit teeninud kaalubuss vilkurite ja sireenide saatel viimase sõidu Rakvere linna vahel. Seejärel ootab veterani ees pensionipõli Politseimuuseumi õuel.

“Uus eksponaat on seni teeninud väärikalt Politsei- ja Piirivalveametit ja on tehniliselt võimekas masin praegugi,” rääkis Politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa. “Bussis on kaalud, mida kasutatakse veokite kaalumiseks, et avastada massipiirangute rikkumisi.”

Uue eksponaadiga karantiiajal tekkinud lisakilosid tuvastada ei saa, kuna kaalud on mõeldud tonnide kaalumiseks ja vaevalt kellegil neid niipalju tekkis. “Püüame pensionärile esialgu väärika saabumise korraldada sireenide ja vilkuritega linna vahel, tähistamaks rangete piirangute lõppu ja põhjust taas muuseume külastada.” lisas Eesmaa.

Muuseumisse jõudev kaalubuss on 2008. aasta Volkswagen Transporter.

Politsei- ja Piirivalveametit pikalt teeninud kaalubuss teeb Rakvere linnas viimase tiiru  28. mail kell 11.00.

Kaalubussi saab Politseimuuseumis uudistada ja pildistada neljapäevast pühapäevani kella 10st-16ni.

 

Eesti Politseimuuseum tegutseb Rakveres aastast 2013. Muuseum annab ülevaate politseinike igapäevatööst ja tähtsamatest tegevusvaldkondadest. Külastajatega mängitakse läbi erinevaid huvitavaid situatsioone, mis aitavad tutvustada politseitööd.

 

Rohkem infot:

Andrus Eesmaa, Eesti Politseimuuseum direktor
andrus@svm.ee; 588 67057

Politseimuuseumi kaalubuss