Koerustükid Politseimuuseumis

SA Virumaa Muuseumid 
9. juuli 2020 
PRESSITEADE 

11. juulil toimub Eesti Politseimuuseumi hoovil Kuuleka Koera päev. Sündmus toimub Ida-Prefektuuri Rakvere politseijaoskonnaga koostöös ning juba kolmandat korda. 

Näha saab politseikoerte ja vetelpäästekoerte etteasteid. Koeraomanikud, kes soovivad esitleda oma lemmiku kuulekust, on väga oodatud ning nende seast valitakse kuulekaim koer. “Ootame kõiki koeraomanikke, koos oma lemmikutega, samuti ka koerasõpru” sõnas muuseumi direktor Andrus Eesmaa. 

Kaugelt Pärnumaalt esitlevad end kolm vetelpäästekoera MTÜst Märjad Käpad. MTÜ Märjad Käpad propageerib ja õpetab inimestele kuidas ohutult käituda nii maal kui merel,  kuidas muuta oma kodu tuleohutuks, kuidas märgata ohtu ja kuidas ennast kui ka teisi ohu korral aidata. Üks julgetest vetelpäästekoertest nimega Eike, on päästnud ohtu sattunud poisi Elva Paisjärvest. 

Andrus Eesmaa lisas : “sellel aastal on koostöös Maanteeametiga ning PetCityga loodud ka esitlus, kuidas turvaliselt  transportida oma lemmikut, et õnnetuse korral ei saaks viga ei lemmikloom ega omanik ise.” 

Igale koerale ka väike kingitus ning parimatele auhinnad Purina Eestilt. Osalevate koerte registreerimine kohapeal alates 10.45. Võimalik ka ette registreerida aadressil katri@svm.ee või telefonil +372 5229397. Kõik osalevad koerad peavad olema nõuetekohaselt vaktsineeritud!   

 Kuuleka Koera päev algab kell 11.00 ja lõpeb 13.00. Sissepääs koertele ja koeraomanikele tasuta! 

Rohkem infot ja näitusele registreerimine leitav kodulehelt www.politseimuuseum.ee  

Eesti Politseimuuseum on interaktiivne muuseum, kus külastajad saavad läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd. Muuseum annab ülevaate politseinike igapäevatööst ja tähtsamatest valdkondadest. Eesti Politseimuuseum asub Rakveres, Tallinna tänav 3. Sissepääs Õllepruuli tänav 4. 

Rohkem infot: 
Kätri Kaik, katri@svm.ee, 522 9397 
Andrus Eesmaa, andrus@svm.ee, 588 67057 

Kuuleka koera päev Politseimuuseumis