Mudelautode näitus Politseimuuseumis

 

SA Virumaa Muuseumid
24.07.2020
PRESSITEADE

Politseimuuseumis näeb väärtuslikke mudelautosid

Täna, 24. juulil avatakse Eesti Politseimuuseumis kollektsionäär Ants Raua mudelautode näitus. Väljapanekus on politsei -ja päästeametiga seotud mudelid.

Näitus annab põgusa ülevaate autodest, mis olid ja on ka hetkel kasutusel politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti poolt, 1960ndatest tänapäevani. Näitusel saab vaadata miilitsa , KGB, Eesti politsei ja päästeautode mudelid.

"Kõige põhilisem on huvi asja vastu " sõnas Roela elanik Ants Raud. Huvi mudelautode vastu tekkis tänu meremehest onule, kes ehitas ka ise laevamudeleid. Ants Raud alustas mudelite kogumist 1980ndatel, mil õnnestus saada oma esimene mudel. Hetkel on põneva härra kogus üle 2000 mudeli, kus põhiliseks teemaks on kujunenud KAMAZ veoautod.

Küsides kollektsionäärilt mudelautode väärtuse kohta, jääb Ants Raud napisõnaliseks ja ütleb: "Pigem on neil emotsionaalne väärtus. Mudelautod on kollektsionääri jaoks hindamatud."

Mudelautode näitus on avatud Eesti Politseimuuseumi ajalootoas teisipäevast pühapäevani kell 10.00-18.00.  Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.

Manuses : foto politseiauto mudelist. 


Rohkem infot: 
Andrus Eesmaa
+372 5886 7057; andrus@svm.ee

+372 53930957; press@svm.ee

Politsei mudelauto