Politsei Noorte Sõprade Ring alustab 18.11.20


Politsei Noorte Sõprade Ring toimub kahel korral kuus (november 2020 - aprill 2021), 11-12-aastastele noortele. Ring on osalejatele tasuta. Esimene ring toimub 18.11.2020 kell 16.00 (Politseimuuseumis).

Ringi üldine eesmärk on sidustada noori politseiorganisatsiooni ning riigi institutsioonidega tervikuna. Mitmekülgsete ringitegevustega on võimalik tõsta noorte teadlikkust turvalisusest, mille abil tagada enda ja teiste ohutus erinevates valdkondades tervikuna. Lisaks välistada ka hilisemal perioodil noore enda sattumist halvale teele. Eeldame, et ringiga liitumisel on võimalik kaudselt mõjutada ka konkreetse noore sõpruskonda, ehk siis selgelt on huviringi käivitamisel nii otsene kui ka kaudne ennetav mõju. 

Kontakti hoidmiseks ning ringi eesmärkide järjepidevuse tagamiseks on võimalik teatud ajast osalevaid noori kasutada linnas toimuvatel ennetussündmustel. 

Noortelt noortele lähenemise võtmes võib ringinoortest tulla hakkajaid, kes on valmis koolitama teatud teemadel (liiklusohutus, hädaabikõne tegemine vms) endast nooremaid.

 

Tegevused toimuvad vastavalt hooajale.

November - ohutu koolitee ja helkuri vajalikkus. Rakvere politseijaoskonna külastus ja politsei töö tutvustamine laiemalt. Esmaabi ja kuidas käituda kriisiolukorras. Erakorralise meditsiini osakonna külastus.

Detsember - netiturvalisus, veebikonstaabli ja noorsoopolitsei töö tutvustamine.

Jaanuar - liiklusohutus ja turvavahendite õige kasutamine. Liiklemine talvisel teel.

Veebruar - Koolikiusamine. Arestimaja ja vangla külastus. 

Märts - avalikud veekogud ja ohutus. Tegutsemine kriisiolukorras. Piirikordoni külastus.

Aprill - ohutu jalg- ja tõukeratta sõit, valmistumine hooajaks. Esmaabi ja sõidukorras jalgratas. Väljasõit ja hooaja pidulik lõpetamine, parimate ringiliikmete tunnustamine.

ESIMESELE kohtumisele ootame noori ringihuvilisi Politseimuuseumis 18. novembril kell 16.00!

 

 

 

Politseiring