Politseimuuseum pakub Rakveres linnaekskursiooni 

SA Virumaa Muuseumid 
5. märts 2021 
PRESSITEADE 

Politseimuuseum pakub Rakveres linnaekskursiooni 

Politseimuuseum pakub nüüdsest Rakvere linna ekskursiooni, samas on avatud ka muuseumi sisehoov, kus on võimalus uudistada kriminalistikatelki ning laskeala. 

Huvilistel on võimalus osa saada linnaekskursioonist Rakveres, kus saab külastada Tarvast, Rakvere linnuse sisehoovi, Vallimäe vabaõhukeskust ning eelmisel aastal renoveeritud Pikka tänavat. Muuseumigiidid alustasid ekskursiooni marsruutide ülesehitamist juba eelmise aasta novembrikuus ja nüüdseks on need valmis ka avalikkuse ette toomiseks. 

Politseimuuseumi juht Andrus Eesmaa: “Rakveres on olnud suur puudus linnaekskursioonidest ning seetõttu on ka varasemalt meie poole selles osas pöördutud, kuid siis puudusid muuseumil linnaekskursiooni jaoks vajalik kogemus ning ressurss.“ Ekskursioon kestab kuni tund aega ning toimub kahel korral päevas ( reedel, laupäeval ja pühapäeval ) kell 12.00 ja 14.00 ning ekskursiooni algus ja lõpp on Politseimuuseumis. Ekskursioon toimub vaid ettetellimisel ning piiranguid järgides. 

Politseimuuseumi sisehoovis on avatud kriminalistikat tutvustav telk ning kätt saab proovida laskealal, samuti on sisehoovis hulganisti politseisõidukeid, mida uurida saab. 

Terviseameti ja Eesti Vabariigi valitsuse piirangute tõttu on muuseumi siseruumid suletud 31. märtsini, vältimaks nakkusohtu nii külastajatele kui ka sihtasutuse töötajatele. 

Need koolid ja ühendused, kes on broneerinud või tellinud muuseumisse ekskursioone, erinevaid üritusi ja haridusprogramme, on juba saanud või saavad olukorrale kohase info ja edasised juhised e-mailile. 

Politseimuuseum on märtsikuus avatud reedest pühapäevani, 10.00-16.00 ning sissepääs on soodsama hinnaga. Lasteaia- ja kooligruppidele (1. -4. klass) oleme avatud teisipäevast pühapäevani, 10.00 - 16.00. Vastavalt reeglitele ning ainult ette broneerides.  

Rohkem infot:  
Kätri Kaik; katri@svm.ee; +372 5229397 

press@svm.ee ; +372 53930957 

Linnaekskursioon Rakveres