Politseimuuseumis näeb veekahuri vaatemängu!

SA Virumaa Muuseumid
13. august 2021

PRESSITEADE

Politseimuuseumis näeb veekahuri vaatemängu.

Laupäeval, 14. augustil kell 11.00 korraldab Politseimuuseum oma õuel tõelise märulit täis etenduse. Toimub juba traditsiooniliseks saanud üritus “Märulipäev”, millega tutvustatakse märulipolitseinike tööd ning näha saab veekahuri vaatemängu.


Linnarahvale näidatakse viise rahutuste allasurumiseks ja millega tuleb märulipolitseinikel oma töös rinda pista. Kohal on Politsei ja Piirivalve Ida prefektuuri kiirreageerijad ning Põhja prefektuuri koosseisu kuuluv veekahuriüksus. Samuti tutvustatakse PPA poolt muuseumile annetatud eksponaati “Tige Elevant” ehk veekahurit, kohal on ka selle endine juht.

“Hästi põnev on kindlasti veekahuri demoetendus, sest masin saabub siia täispaagiga ning kohapeal selgub, kas masinale astuvad vastu 200 liitrised metalltünnid või hoopis päris inimene," kirjeldas Politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa. Lisaks tutvustavad kiirreageerijad oma varustust ja demonstreerivad korraldustele mittealluvate isikute sõidukist väljavõtmist.

Märulipäev toimub 14. augustil kell 11.00-13.00 Politseimuuseumi õuel.

Üritusel kontrollitakse kõigi inimeste COVID-19 tõendeid, kiirtestimist kohapeal ei toimu. Nõue ei kehti alla 18. aastastele. Eesti Politseimuuseum järgib kõikides oma tegevustes Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti soovitusi muuseumi turvaliseks külastuseks.

SA Virumaa Muuseumid Eesti Politseimuuseum asub Rakveres aadressil Tallinna 3.

Rohkem infot: Andrus Eesmaa, andrus@svm.ee, +3725886 7057; 

press@svm.ee, +372 539303957

Märulipäev Politseimuuseumis