Rakveres saab osaleda ukse restaureerimise õpitoas

 

SA Virumaa Muuseumid
13. august 2021
PRESSITEADE

Rakveres saab osaleda ukse restaureerimise õpitoas

Suve jooksul on Rakveres jalakäijate promenaadil Tsentrumi kõrval vaatamiseks näitus "Rakvere uks Rakveres", kus publikuprogrammi raames saab 28. augustil Rakvere linnakodaniku maja hoovis osaleda vanade uste restaureerimise õpitoas.

Õpituba on loodud soovides väärtustada Rakvere unikaalset uksetüüpi. Koolitajateks on restaureerimisspetsialistid Kerttu Küünarpuu ja Ergo Leilop (MTÜ Vali Vaikus). Tutvustatakse töövõtteid, vajalikke materjale ja tööriistu. Konkreetse Rakvere ukse näitel saab teada, kuidas peaks tööprotsess kulgema – olemasolevate viimistluskihtide uurimine, tegevuse planeerimine, erinevad töövõtted vana viimistluse eemaldamiseks, puiduparanduste tegemine ja viimistlemine. Kuigi koolitus toimub ühe Rakvere ukse näitel, siis loomulikult on töövõtted sobilikud ka teiste vanade uste puhul.

Õpitoa korraldamist rahastatakse Eesti rahvakultuurikeskuse Virumaa pärimuskultuuri meetmest. Osalejatele pakutakse Rakvere linnuse köögis valmistatud lõunat, mille eest tuleb osalejal endal tasuda.

Registreerimine on avatud kuni 20.08 või kuni kohti jätkub telefonil +372 523 6405 või e-maili teel kaja.visnapuu@gmail.com

Rohkem infot: Kaja Visnapuu, +372 523 6405, kaja.visnapuu@gmail.com

press@svm.ee, +372 53930957

SVM pressiteade