Muuseum ootab avastamisväärt ringkäigule

PRESSITEADE
31. märts 2022
SA Virumaa Muuseumid

Muuseum ootab avastamisväärt ringkäigule

Kutsume huvilisi 6. aprillil kell 17.30 Rehbinderi majja ringkäigule, mida viib läbi Virumaa Muuseumide juht Viljar Vissel.


Ringkäigul heidetakse üheskoos pilk varaklassitsistlikule aadlielamule Rakveres ja hoone tulevikule mööbliajalugu tutvustava muuseumina. Rehbinderi maja on 2020. aasta veebruarist alates olnud publikule suletud seoses restaureerimistöödega.

Ekskursioonil tutvustab Viljar Vissel Mööbliajaloo Keskuse ideed ja räägib tulevasest püsinäitusest, mis jutustab Eesti mööbliajaloost läbi esemete ja argielu muutumise. Viljar Vissel selgitab: “Rehbinderi majja planeeritud Mööbliajaloo Keskuse ja näituse idee sündis vajadusest tutvustada mööbli kujunemise ajalugu. Eesti muuseumides olevad mööblit sisaldavad kogud on väga rikkalikud, seejuures ka Virumaa Muuseumide oma ning mööbliesemete abil saame luua laiapõhjalise ja erilise näituse, mis tutvustab vanas aadlielamus siinset mööbliajalugu ja seeläbi ka argielu."

Rehbinderi majas on tulevase püsinäituse eeltöödena teostatud juba siseviimistluskihtide uuringuid ja osaliselt ka restaureerimistöid, mille käigus on avastatud suur hulk kõnekaid seinamaalinguid, mis on Rakvere vanimad. “Tulge vaatama, millised näevad välja Rehbinderi maja ruumid nüüd, mil mitmes neist on avatud ja rekonstrueeritud seinamaalingud," lisas muuseumi juht Viljar Vissel.  

Ringkäik toimub 6. aprillil kell 17.30 Rehbinderi majas Rakveres Tallinna tn 5. Ringkäik kestab tund aega.  

Sissepääs läbi Eesti Politseimuuseumi kassamaja. Osalemine muuseumi sooduspiletiga: 3 eurot.  Piletid saadaval ka muuseumi e-poes.

NB! Hoones on remondiolukord, võib saada tolmuseks.  

Fotol: Rehbinderi hoone ruumid saavad uue kuue – vaade oranži pritsmarmoriga viimistletud näitusesaalile käesoleva aasta märtsis. Fotograaf: Andrus Eesmaa, SA Virumaa Muuseumid


Rohkem infot:
Viljar Vissel; viljar@svm.ee; +372 5307 9200

press@svm.ee; +37253930957

Rehbinderi maja