Pudru ja kapsad näitus Kalame talumuuseumis

SA Virumaa Muuseumid 
29.06.2022 
PRESSITEADE 
Pudru ja kapsad näitusel

Kalame talumuuseumis Karepal avatakse 1. juulil kell 17 kunstnik IngmarRoometsa maalinäitus ”Pudru ja kapsad”. 

Ingmar Roomets (sünd 1995) on isikupärase naivistliku pilgu jajõulise ekspressiivse käekirjaga noor kunstnik, kes 2019. aastal alustasõpinguid Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonnas. Ta onosalenud aktiivselt näitustel ja alates 2022. aastast Tartu Kunstnike Liidu liige.  

Karepal eksponeeritud näitusega soovib kunstnik kutsuda vaatajaid osa saama ühest oma eluetapist, mida ta maalide näol dokumenteerida on suutnud.Märksõnadeks on emotsioonid, mängulisus, avastamine, teraapia ja enesevaatlus – mis on omavahel mõnikord segamini nagu puder ja kapsad. Ingmar Roomets:”Emotsioonid on mind viinud Ameerika mägedele, kus olen tundnud joovastavaid naudingud, aga samas ka väga raskeid ja valusaid mõõnasid. Läbi selle kõige olen kogenud suurt kasvuvalu. Ometi on see mõjunud teraapiliselt ja vabastavalt.” 

Kunstnik usub, et kõigil on elus ainulaadsed kogemused, väljakutsed ja ülesanded. Arvatavasti mitte keegi teine ei näe, ei kuule, ei tunne ja ei taju seda elu nagu inimene ise ning selle teeb eriliseks just see, et koos on võimalik seda kogemust jagada. „Mina soovin oma kogemusi jagada just läbi oma teoste,“ sõnas Roomets. 

Näitus on avatud Kalame talumuuseumis Karepal 1. juulist - 1. augustini 2022K-P kell 10-16. Täpsem info: www.svm.ee 


Foto: näituse "Pudru ja kapsad" visuaal, Ingmar Roomets.

 

Karepa Kalame talumuuseum-

Sagritsa muuseum 

sagritsamuuseum@svm.ee 

+37253930957 

 

press@svm.ee 

+37253930957 

Pudru ja kapsad