Liikluspäev Politseimuuseumis 10.09.16

Liiklusohutuspäeval politseimuuseumis näeb tegutsemas märulipolitseid

Laupäeval 10.septembril kl 11 politseimuuseumi hoovil algava liiklusohutuspäeva eesmärk on kooliaja alguses  kõigile näitlikult meelde tuletada ohutu liiklemise põhitõed. 

Kohal on ka märulipolitsei, demontsreerimas veekahurit ja tutvustamas teisi märulipolitsei erivahendeid.

Maanteeameti sepetsialistid näitavad milline peab välja nägema nõuetekohaselt varustatud jalgratas, saab vaadata, millised tagajärjed võivad olla kiivrita sõitmisel. 
Huvilistel on võimalik proovida jalgrattal vigursõitu. Maanteeamet toob kohale ka liiklusõnnetust imiteeriva pöörleva auto, kus saab omal nahal kogeda, mis avariiga kaasneb -  
üle katuse rullumist ning turvavöö avamist, kui auto on tagurpidi. Hoovis on telk, kus nii suurtele kui ka väikestele pakutakse võimalust lahendada erinevaid liiklusteste.

“Soovime anda oma panuse liiklusohutusreeglite meeldetuletamisel ja järgimisel. Tutvustame ka politsei töövahendeid - piilume patrullauto sisemusse ja 
katsuda saab politsei mootorratast ning jälgida tegutsemas politseikoera ja mõõta reaalses liikluses kiirust. 
Kõike võib oma käega katsuda ning politseinike käest küsida, mis huvi pakub.,” rääkis politseimuuseumi juht Andrus Eesmaa.

Politseimuuseum korraldab laskevõistluse teenistusrelva Glock koopiast. Võidavad need, kes tabavad sihtmärki kõige kaugemalt. 
Võitjatele on auhinnad Haribolt ja Politseimuuseumilt. Liiklusohutuspäev on kõigile tasuta.

Võimalik on osa saada ka muuseumi traditsioonilistest atraktisoonidest, nagu näiteks osavusraja läbimine ja poiltseikopteri juhtimine. 
Nendes osalemiseks on vaja lunastada pilet. 

Erinevaid osalusvõimalusega atraktsioone pakkuv SA Virumaa Muuseumid Eesti Politseimuuseum asub Rakveres, Tallinna tn.3.